26 Aralık 2016 Pazartesi

İnternetinizi Bir Kaç Adımda Nasıl Hızlandırırım. | Pratik Ve Şahane Bilgiler

İlk olarak modeminizi dolap, kutu gibi kapalı alanların içine koymayın. Kapalı alanlar sinyalinizi zayıflatacaktır. Modeminizle sizin aranızdaki duvarların sayısı da aynı şekilde.
         İnternetinizi Bir Kaç Adımda Nasıl Hızlandırırım.

         1 - ) İlk olarak modeminizi dolap, kutu gibi kapalı alanların içine koymayın. Kapalı alanlar her zaman sinyalinizi güçlü gelmesini engelleyecektir. Modeminizle sizin aranızdaki duvarların sayısı da ne kadar az olursa sinyal o kadar güçlü gelir.         
          2 - ) Modeminizi en çok kullandığınız odaya ve evin tam orta kısmına yerleştirin ki sinyal daha güçlü gelsin. Bu söylediklerim hem kablosuz hem de kablolu modem için geçerli.
          Unutmayın ki sinyal, cihazınıza ne kadar güçlü gelirse gelen interneti o kadar hızlı kullanabilirsiniz.

          3 - ) Modeminizi evdeki tüm elektronik cihazlardan uzak tutun. Çünkü modeminizin yanında veya etrafında bulunan elektronik cihazlar modemin dağıttığı sinyallerin zayıflamasına sebebiyet verir.

          4 - ) Modeminiz antenliyse, bu antenlerden bazılarını dikey bazılarını da yatay şekilde ayarlayın. Antenlerin farklı yönlerde olması, farklı sinyaller yayılmasını sağlar. Bu nedenle antenleri karışık düzlemlerde tutmak sinyalleri daha güçlü almamızı sağlayacaktır.

          5 - ) Modeminiz yerde ise kaldırın. Neden diye soracak olursanız ? Çünkü modemden gelen sinyaller aşağıya düşeceğinden sinyaller zayıflayacak ve internetimiz yavaşlayacaktır. Onun için modemimiz yerden bir kaç metre yukarda olması bizim faydamıza olacaktır.

          6 - ) Modemimizin güncel yazılımlarını her zaman kontrol edelim. Aynı keza bilgisayarımızı da güncel tutmamız internet ve bilgisayar hızını etkileyecektir.

          7 - ) Tarayıcınız ön belleğini sık sık temizleyin. Ön belleği dolmuş bir tarayıcıdan pek hızlı bir performans beklemeyin.

          8 - ) Farklı internet tarayıcıları deneyin. Mesela Firefox kullanıyorsanız Chrome, Opera veya Yandex'i tercih edebilirsiniz. Size kalmış.

          9 - ) Kablosuz modeminize sizden habersiz birileri girmiş olabilir. Ara ara modeminizi bilgisayara bağlayıp aygıtlara göz atın tanımlamamış cihaz görürseniz hemen şifrenizi değiştirin.

        10 - ) Kablolu bağlantı kurma imkanınız varsa ethernet kablosuyla bağlanmayı deneyin. Online oyunlarda çok işe yarıyor.

        11 - ) Kablolu internet kullanıyorsanız kabloyu olabildiğiniz kadar kısa tutun uzun kablolar illaki sinyali zayıflatır.

0 yorum:

Yorum Gönder