27 Aralık 2016 Salı

Rahat Bir Uyku İçin 6 Tavsiye. | Pratik Ve Şahane Bilgiler

Rahat Bir Uyku İçin 6 Tavsiye.

         Bugünlerde uykuyu yarım bırakmamak lazım! O yüzden sizlere rahat uyku için 6 harika tavsiye hazırladık.
          İnsanların iple çektiği en önemli iki gün cumartesi ve pazar, neden önemli bu günler çünkü rahat bir uykuyu bu iki günde alırız. Sabah erken kalkma derdi olmaz. Peki bu günlerde aldığımız rahat uykuyu diğer günlerde neden almak istemeyelim. Hadi yazımızı okuyun sizde rahat bir uykuya merhaba deyin...

1. İlk olarak uykudan önce yemek yemeyin. Özellikle akşam yemeğini erken yiyin eğer yemeğe geç kaldıysanız ağır yemeklerden kaçının. Onun yerine hafif bir şeyler atıştırın.
2. Günün verdiği iş stresini atmak için rahat olun. Televizyon, telefon ve bilgisayardan uzak durun. Duramıyorsanız da en geç 20:30 veya 21:00 a kadar bunlarla ilgilenin.
3. Araştırmalara göre kısık ve loş ışıkta insan daha rahat uyuyormuş Bize göre tabi bu farklılık göstere bilir. Zifiri karanlık olsun rahat olsun deriz..
4. Müzik insanı her zaman rahatlatmıştır. Yatarken Rahatlatıcı müzikler uykunuza ayrı bir tat katacaktır. örnek : Su sesi, Ney sesi gibi.
5. Yatağa girmeden önce çekmecemizden en rahat giysilerimizi alıp giymeliyiz deliksiz bir uyku için en önemli etkenlerden bir tanesi.
6. Çekmecemizden en rahat pijamalarımızı aldık giymeden önce güzel ılık bir duş ve yatak mışıl mışıl bir uyku bizi bekliyor Allah Rahatlık Versin. Tatlı Rüyalar.

0 yorum:

Yorum Gönder