Breaking News

Diş Çıkaran Bebekler için Jel (Rahatlatıcı Damak Jeli Tarifi)

Bebekler diş çıkarırken huysuzlukları, ağlamaları, gece uyutmayan sızlamaların birçok anne iyi bilir. Bu dönem de bebeklerde ateş, ishal, salya gibi durumlar yaşanılabilir. İlk ön dişler çıkmaya başlar.
Diş çıkarma dönemini hem bebek hem de annelerin rahat geçirmesi için diş çıkaran bebekler için jel tarifini öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Diş Çıkaran Bebekler için Jel

Bebeklerinizin dişlerine kimyasal jeller sürmek istemiyorsanız evinizdeki çok basit malzemelerle yapabileceğiniz rahatlatıcı damak jeli tarifini vereceğim. Malzemelere geçebiliriz.
Rahatlatıcı Damak Jeli Tarifi Malzemeler:
Karanfil
Zeytinyağı
Hazırlanışı:
Karanfili bir kaba koyup iyice ezip dövün. Daha sonra dövdüğünüz karanfili kapalı bir kutu içerisine koyun, üzerine zeytinyağı dökün. Hakiki zeytinyağı olması daha iyi bir tercihtir. Çay kaşığı yardımı ile bu iki malzemeyi karıştırın. Kapağını kapatıp buzdolabına koyun.
Uygulanışı:
Buzdolabından çıkardığınız jeli soğuk bir şekilde bebeğinizin dişlerinin bulunduğu damağa masaj yaparak sürün. İsterseniz bebeğiniz uyurken uygulamanız daha rahat olacaktır. Malzemeyi aşırı şekilde almayın. Minik minik yüzük parmağınız ile uygulayabilirsiniz.
Rahatlatıcı Damak Jeli uykusuz geçen geceleriniz ve bebekleriniz için faydalı olacaktır.

Hiç yorum yok