Breaking News

Bir Türlü Çalışmayan bilgisayardan virüs nasıl temizlenir?

BazenBir bilgisayar virüsünü bilgisayarınızdan temizlemek bizlere işkenceden beter bir hale gelebilir. Virüsten koruma yazılımları, bugünün zararlı yazılımlarının çoğunu kolaylıkla engelleyebilecek güçlü bir yardımcı olabilir. Fakat bazı durumlarda anti virüs yazılımınız virüsleri durdurma veya yakalamada başarısız olabilir ve çalışmayan bilgisayardan virüs nasıl temizlenir sorusuna yanıt olabilir.
Kötü amaçlı yazılımları kaldırmanın en iyi yolu, bilgisayarı güvenli modda başlatmaktır. Ama bazı zararlı yazılımlar Windows’un sistem açılışını sağlayan “ winlogon “ dosyasına etki edebilir ve virüs işletim sisteminin başlangıcında işlemleri kontrol edebilecek duruma gelir. Bu durum Windows’un en büyük handikaplarından biridir. Hatta bazı durumlarda işletim sisteminiz hiç açılmayabilir. Böyle durumlarda sisteminizi temizleyebilmek için bir önyükleyici yardımıyla sistem dosyalarınıza erişmeniz gerekir. Önyükleyici işlemini bir USB bellekten veya CD’den gerçekleştirebilirsiniz.
Dr Web Rescue CDKaspersky Rescue CDAvira Rescue CD gibi virüs temizleme programları, virüs tarafından kullanılamaz hale getirilmiş işletim sistemlerini kurtarma konusunda son derece etkilidirler ve bilgisayar açılmıyor virüs girdi sorununuza çözüm bulabilirler. Yapmanız gereken, bu cd’lerin ISO dosyalarını elde edip, herhangi bir belleğe veya CD’ye yazdırarak, bilgisayarınızı bu bellek veya CD üzerinden başlatılmasını sağlamaktır. Bilgisayarınızı bu şekilde başlattıktan sonra yönergeleri takip ederek sisteminizi temizleyebilirsiniz.

Sisteminizi Virüslere karşı savunun!

En iyi savunma saldırıdır. Sisteminize tekrar virüs bulaşması durumundan kaçınmak için koruma eklentileri içeren tarayıcılar kullanın. İçeriği hakkında emin olmadığınız uygulamaları bilgisayarınıza kurmayın. Virüsler genellikle gündelik hayatta sıkça kullanılan uygulamalar taklit edilerek sistemlere bulaştırılırlar, dikkatli olun. 

Hiç yorum yok